Novinky

 • Prvá LNG čerpacia stanica v Trnave

  Nová čerpacia stanica vznikla v rámci projektu fueLCNG, ktorého cieľom je vytvorenie pilotnej siete troch čerpacích staníc LNG rozmiestnených pri hlavných koridoroch TEN-T siete v rámci Slovenskej republiky.

 • Výstavba čerpacej LCNG stanice v Prešove

  Dňa 11.08.2022 sa začali stavebné práce na novej LCNG čerpacej stanici v Prešove. Plánovaný termín ukončenia prác je určený do 150 dní od odovzdania staveniska.

 • Deň Ekomobility - 21.9.2019

  V sobotu 21. 9. 2019 sa uskutočnil v areáli SPP Deň ekomobility, ktorý pripravilo Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Hlavným cieľom podujatia bola propagácia alternatívnych palív smerom ku širokej verejnosti. SPP ako garant sekcie plynovej mobility pripravil komplexnú prezentáciu vozidiel s pohonom na CNG (stlačený zemný plyn) a LNG (skvapalnený zemný plyn). Medzi vystavovateľmi nechýbali značky ako VW, Škoda a Seat. Ťažké segmenty dopravy boli zastúpené dodávkou, ťahačmi s pohonom na LNG IVECO a SCANIA, smetiarskym vozidlom MERCEDES a CNG autobusom, ktorý zároveň zabezpečoval kyvadlovú dopravu do múzea obchodu. Informáciu o palivách CNG a LNG a o infraštruktúre sprostredkoval centrálny stánok SPP, SPPCNG a projektu fueLCNG. Naši partneri – dopravcovia prezentovali ich skúsenosti s prevádzkou vozidiel. Nechýbalo ani moderované plnenie CNG vozidla na plniacej stanici CNG umiestnenej v našom areáli. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili a ktorí s nami spolupracovali na tejto milej akcii.

 • Prvá LNG stanica v Maďarsku otvorená

  Dňa 24.6.2019 oficiálne otvorili prvú LNG stanicu v Maďarsku. Nachádza sa na diaľničnom obchvate M0 v Budapešti Exit 19.

 • „EKO LNG kamióny“ na Slovensku je už hotová realita!

  Bratislavská dopravná spoločnosť BOSTA si dnes 7.5.2019 u dealera v Senci kúpila a prevzala svoje prvé dva ťahače SCANIA LNG R 410.

 • LNG konferencia 2018 - Zemný plyn ako alternatívne palivo v nákladnej doprave

  Pozrite sa na výsledky testovania LNG ťahačov IVECO a SCANIA v reálnych podmienkach