Novinky

 • Deň Ekomobility - 21.9.2019

  V sobotu 21. 9. 2019 sa uskutočnil v areáli SPP Deň ekomobility, ktorý pripravilo Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Hlavným cieľom podujatia bola propagácia alternatívnych palív smerom ku širokej verejnosti. SPP ako garant sekcie plynovej mobility pripravil komplexnú prezentáciu vozidiel s pohonom na CNG (stlačený zemný plyn) a LNG (skvapalnený zemný plyn). Medzi vystavovateľmi nechýbali značky ako VW, Škoda a Seat. Ťažké segmenty dopravy boli zastúpené dodávkou, ťahačmi s pohonom na LNG IVECO a SCANIA, smetiarskym vozidlom MERCEDES a CNG autobusom, ktorý zároveň zabezpečoval kyvadlovú dopravu do múzea obchodu. Informáciu o palivách CNG a LNG a o infraštruktúre sprostredkoval centrálny stánok SPP, SPPCNG a projektu fueLCNG. Naši partneri – dopravcovia prezentovali ich skúsenosti s prevádzkou vozidiel. Nechýbalo ani moderované plnenie CNG vozidla na plniacej stanici CNG umiestnenej v našom areáli. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili a ktorí s nami spolupracovali na tejto milej akcii.

 • Prvá LNG stanica v Maďarsku otvorená

  Dňa 24.6.2019 oficiálne otvorili prvú LNG stanicu v Maďarsku. Nachádza sa na diaľničnom obchvate M0 v Budapešti Exit 19.

 • „EKO LNG kamióny“ na Slovensku je už hotová realita!

  Bratislavská dopravná spoločnosť BOSTA si dnes 7.5.2019 u dealera v Senci kúpila a prevzala svoje prvé dva ťahače SCANIA LNG R 410.

 • LNG konferencia 2018 - Zemný plyn ako alternatívne palivo v nákladnej doprave

  Pozrite sa na výsledky testovania LNG ťahačov IVECO a SCANIA v reálnych podmienkach

 • 19.11.2018 - Spustenie testovacích jázd LNG ťahačov IVECO a SCANIA

  SPP v spolupráci s IVECO a SCANIA oficiálne spustila testovanie LNG ťahačov

 • Ciele národnej stratégie pre zavádzanie alternatívnych palív

  Ambície Slovenska v oblasti podpory plynovej mobility, môžu byť ešte výraznejšie ako sú nastavené v súčasnosti a zmenší sa tak zaostávanie za Českou republikou a Maďarskom.